Hmoždinka je vložka pro upevnění vrutů, šroubů, závitových tyčí v pevných, nepružných materiálech, nejčastěji zdivu staveb nebo stavebních deskových materiálech.

Původní hmoždinka se vyvinula dřevěných špalíčků do otvorů do zdi. První hromadně vyráběnou hmoždinku patentoval roku 1911 zakladatel firmy John Joseph Rawlings, který získal registraci na název rawlplug o rok později. Původně se sestávala z konopné šňůry napuštěné zvířecí krví, do které se posléze šrouboval příslušný šroub.

První skutečně univerzálně použitelnou nylonovou hmoždinku si nechal pod označením „Fischer S“ patentovat Artur Fischer v roce 1957.

V současnosti se většinou vyrábí z plastu, kvalitnější hmoždinky z nylonu a existují i kovové varianty (ocelové, nerezové, mosazné), pro které je vžité označení kotvy. Existuje mnoho typů stavebních materiálů a možností montáže, vyrábí se i mnoho druhů speciálních hmoždinek.

V SOUČASNOSTI JSME PRO VÁS TAKÉ PŘIPRAVILI SÉRII VLASTNÍCH CHEMICKÝCH KOTEV ZA VELICE VÝHODNÉ CENY.

 

V sortimentu se nachází objem 410ml letní x zimní, 280ml letní x zimní

Součástí každého jednotlivého balení je i speciální tryska QUADRO pro lepší a přesnější aplikaci a nabízíme i aplikační pistole za příznivé ceny.

V našem sortimentu se nachází opravdu široké spektrum hmoždinek a kotevní techniky a jsme schopni Vám nabídnout to co potřebujete případně adekvátní náhradu proto se nezdráhejte a kontaktujte obchodní oddělení.

 

Produktový leták pro chemickou maltu a příslušenství

Chemická malta pro kotvení dynamicky namáhaných konstrukcí, stavebních dílů, technologických zařízení či lešení do betonu, plných cihel a dutých bloků.

Leták – Chemická malta + příslušenství